از آنجا که مشاوران املاک تازه کار اغلب از پیشینه های کارى مختلفى برخوردارند، ممکن است تصور کنند تجربه ى فروش و بازاریابی را برای موفقیت کسب کرده اند و حتی اگر کسی تجربه ى قبلی داشته باشد، همیشه به طور مستقیم به بازاریابی و فروش املاک و مستغلات مربوط نمى شود. آنها باید برای درک بازار، آموزش ببینند و فرصتهایی برای کمک به آنها باید در اختیارشان قرار گیرد. اگر مدیر قرارداد یا مدیر آژانس هستید، آموزش مشاوران املاک برای به دست آوردن نتیجه برایتان ضرورى است. براى روند نظارتى که بر مشاوران خود دارید، مهم است که بخاطر داشته باشید دلایل زیادی وجود دارد اگر آنها موفق نیستند و همه ى این موارد در برنامه های آموزشی شما باید مورد توجه قرار گیرند. برای کمک به شما در آماده سازی تیمتان، در اینجا هشت نکته حرفه ای جهت آموزش مشاوران املاک بیان مى شود.

١- پرورش آینده نگرى و چشم انداز بازار املاک

مشاوران املاک باید بتوانند با شنیدن، دیدن و تحلیل اتفاقاتى که بازار مسکن را تحت تاثیر قرار مى دهند، آینده ى بازار را پیش بینى کنند. خرید و فروش ملک یک فعالیت پُر ریسک است و مشاور املاک باید بتواند با آینده نگرى و روشنگرى چشم انداز پیش رو، مشتریان خود را به درستى راهنمایى کند تا کمترین ریسک متوجه آنها شود. آموزش مشاوران املاک برای فکر کردن به آینده، پرورش توان آینده نگرى و دید درست نسبت به چشم انداز بازار املاک، فنى ترین بخش آموزشى است که کمتر توسط مدرسین این حوزه آموزش داده مى شود چراکه خود در این زمینه اغلب ناتوان و نادانند.

٢- پشتکار
بر خلاف بسیاری از مشاغل، مشاوران املاک اغلب به طور مستقل فعالیت می کنند، حتی اگر جزیى از یک تیم باشند. براى این شغل، پشتکار فردی ضروری است و همواره این شغل با راه های رشد و ترقی در مسافت طولانی همراه است. آموزش پایداری دشوار است ، اما این یک بخش مهم آموزش است. به مشاوران خود آموزش دهید تا کارهای لازم را انجام دهند تا در آینده بتوانند پاداش ها را به دست آورند و در طول مسیر تا پیش از دستیابى به نتیجه هرچند کند و سخت و طولانى و طاقت فرسا، هرگز تسلیم نشوند.

٣- مهارت های ارتباطی اساسی
فکر نکنید که هر شخصی می تواند توضیح درستى در مورد ویژگی هاى ملک بنویسد یا کاملن واضح از طریق تلفن یا به سکل حضورى با هر شخصی ارتباط برقرار کند. ارتباطات، مهارتی است که نیاز به آموزش و تمرین دارد، به ویژه وقتی پیام خاصی وجود دارد که باید بیان شود. هنگامی که شما یک عامل مهم را برای برقراری ارتباط به مشاوران خود آموزش می دهید، آنها را به ابتدایی ترین و بهترین مهارت ها برای تعامل با مشتری مجهز می کنید.

۴- فناوری این روزها
فناوری، نمایش املاک را به مشتریان آسانتر کرده است. با این حال، همه ى افراد داراى دانش فناوری نیستند. فناوری پیچیده است و می تواند ترس آور باشد. برای برخی از افراد، این می تواند به همان اندازه اساسی باشد که روزگارى به آنها آموزش استفاده از یک برنامه تلفن همراه داده شده است. صرف نظر از موضوع یا ابزار، آموزش مشاوران املاک برای کمک به آنها در تسلط به فناورى به جای ترساندن از طریق آن، ضروری است.

۵- فایلهاى اینترنتى
این روزها اکثریت قریب به اتفاق مردم جستجوهای خانگی خود را بصورت آنلاین آغاز می کنند. به هنگام جستجو، شانس این هست که اطلاعاتی که می بینند، مربوط به مشاوران شما باشد. امروزه بیشتر مشاوران املاک از سایتهایى مانند دیوار برای ارسال اطلاعات فایلخود و مشاهده هزاران و هزاران خاصیت دیگر در منطقه خود استفاده می کنند. از آنجا که یک فرد متوسط قبلن از اینترنت استفاده نکرده است، آموزش مشاوران املاک در این سطح برای استفاده از این سیستم ها بسیار مهم است.

۶- بازاریابی یکی از کلیدهای مهم موفقیت
حتی اگر فناوری، بازاریابی را پیچیده تر کرده است، اصول بازاریابی تغییر نکرده است. آموزش در این حوزه سبب مى شود مشاوران املاک در بازراهاى رکود هم بتوانند با حضور پُر رنگ در بازار و برقرارى ارتباطهاى موثر و ارایه ى فایلهای خود با روشهاى مفید بازاریابى، آنها را در مقابل تعداد بیشتری از افراد قرار دهند و منجر به پیشرفت بیشتری شوند.

٧- برنامه ریزی و مدیریت زمان
مشاوران املاک تازه کار املاک با تعداد اندک فرصت ممکن است نیازی به برنامه و مدیریت زمان نداشته باشند. اما هرچه کار آنها رشد می کند و مشغول تر می شوند ، باید برنامه های خود را با دقت بیشتری پیگیرى نمایند. عوامل آموزش در مدیریت زمان و برنامه ریزی به آنها چهارچوبی برای پیشرفت می دهد.

٨- آموزش مداوم
رسیدن به درجه ى یک مشاور املاک استاندارد، یک فرآیند فشرده است که طی آن فرد مطالعه می کند و گاهی اوقات برای ماه ها آماده می شود. گذراندن دوره هاى مختلف آموزشى عامل مهم موفقیت و تسکین دردهاى یک مدیر آژانس است. اما مشاور حرفه اى بودن به معنای این نیست که آنها یک متخصص املاک هستند و دیگر نیازى به آموزش ندارند. آموزش مداوم برای موفقیت یک عامل بسیار مهم است.

در کنار ادامه ى تحصیل، بازبینی دوره ای همه نکاتی که در بالا ذکر شد، به مشاوران املاک کمک می کند تا با پیشرفت خود در مسیر درست گام بردارند و هر روز در هر شرایطى در کارشان موفق باشند و در این شغل موفق بمانند. استفاده از یک سیستم مدیریت یادگیری برای آموزش مشاوران املاک می تواند اثربخشی آموزش شما را چند برابر کرده و بهره وری آنها را افزایش دهد. سیستم مدیریت یادگیرى به شما امکان می دهد آموزش، ایجاد و توزیع و ردیابی آموزش در هر نقطه و در هر دستگاهی را انجام دهید. با فعال بودن هنگام آموزش مشاوران املاک، می توانید آنها را برای ادامه یادگیری چیزهای جدید و بهبود مهارت های آنها به چالش بکشید و در نتیجه می توانید به آنها در موفقیت کمک کنید.

خدمات سایت ایران مسکن

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.